اخبار

توصیه هایی برای مسافرت خانوادگی

477  تعداد بازدید  |   3/25/2017 2:56:53 PM

توصیه هایی برای مسافرت با کودکانتان

 

فرقی نمیکند چقدر مسافرت رفته اید، مسافرت با بچه های کوچک تجربه دشوارتری نسبت به سفر کردن تنها یا با همسرتان است. یادم هست زمانی که اولین مسافرت خانوادگیمان را به کالیفرنیا برنامه ریزی میکردیم، سوالات بسیاری داشتیم و نمیدانستیم از کجا شروع کنیم، چطور پاسپورتی برای یک نوزاد تهیه کنیم؟ آیا باید قبل از رفتن گواهی از پزشک تهیه کنیم؟ چه چیزهایی باید همراه ببریم؟ آیا اگر اتاقمان با نوزاد باشد میتوانیم بخوابیم؟ چطور او را سرگرم نگه داریم؟ اگر اتفاق بدی بیفتد چه؟

کابانا تراول 88610002

با نداشتن هیچ تجربه ای از سفر بعنوان والدین، ما بطور پیش فرض همانطوری سفر کردیم که بعنوان یک زوج میکردیم. این شیوه نقطه شروع خوبی بود،  اما چندین درس باارزش فرا گرفتیم و اشتباهاتی داشتیم. حالا که من برای سالهای متمادی با بچه های کوچک سفر کرده ام، میخواهم چندین توصیه مسافرتی مرتبط را با شما به اشتراک بگدارم تا اشتباهات مارا مرتکب نشوید و راحتتر سفر کنید:

اتاق خوابهای جداگانه بگیرید

اتاق خوابهایی را انتخاب کنید که شامل سویتهای با یک یا دو تخت خواب هستند، تا اتاق استاندارد دو تخته. برای این سروریس باید اندکی بیشتر پول بپردارید، ولی یک خواب شب راحت لازمه اصلی برای یک مسافرت خانوادگی موفق است.

این را به خاطر داشته باشید: اگر همه در یک اتاق باشند، شما باحتمال زیاد زمانی میخوابید که کودکانتان میخوابند. حال اگر یک مسافرت طولانی داشته اید و خواب چیزی است که دنبال هستید، این موضوع مساله ای نخواهید بود. اما اگر میخواهید چیزی بخورید، کتابی بخوانید، فیلم ببینید یا صحبت کنید، بهترین کار اینست که محل خوابتان با کودکانتان جدا باشد.

 کابانا تراول 88610002

ایمن کار کنید، رزرو کنید

قبل از بچه دار شدن، ما بندرت از پیش رزرو میکردیم. بخشی از هیجان کار در اینست که بدون برنامه سفر کنید و اجازه دهید لحظه شما را راهنمایی کند. درست است؟مشکل این مدل سفر کردن اینست که وقتی بچه دارید باید آستانه تحمل ناراحتی را در نظر بگیرید.

لطفی در حق خودتان و کودکانتان بکنید: بلیط و هتل را از قبل رزرو کنید تا از ناکام شدن های بیمورد جلوگیری کنید. راه رفتن در خیابانها برای چندین ساعت به دنبال یک اتاق هتل و 6 ساعت منتظر شدن در ایستگاه قطار در بهترین حالت هم جالب نیست، چه برسد که بچه ای عجیب و غریب را به این موقعیت اضافه کنید. اصلا جالب نیست!

این فرض را نداشته باشید که هتل شما صندلی غذاخوری کودک در دسترس خواهد داشت. از قبل تماس بگیرید تا از وجود آن اطمینان حاصل کنید.

کابانا تراول 88610002

از خودتان محافظت کنید، بیمه مسافرتی بگیرید

این دیگر خودش معرف خودش است.بیمه مسافرتی ممکن است حس یک خرج غیر ضروری و آزار دهنده را بدهد، ولی همیشه بهترین کار اینست که ایمن باشید، بخصوص همراه بچه های کوچک.

تبلت و تلفن همراه خود را پر کنید

تبلت جزو یکی از 5 شی ضروری سفر برای ما شده است که خانه را بدون آن ترک نمیکنیم. سرگرم کردن کودکان با برنامه ها و بازی های مورد علاقه شان، بخصوص زمانی که در یک پرواز طولانی یا موقعیتی هستید که نیاز به سکوت دارید، یک ناجی واقعی است. این مورد را امتحان کنید اگر کودکانتان مشکل خواب در طول سفر دارند.

 کابانا تراول 88610002

مقصدتان را عاقلانه انتخاب کنید

انتخاب مقصد مناسب میتواند سفرتان رابسازد یا آنرا خراب کند. این مهم است که نیازهای کوذکانتان را در نظر بگیرید، ولی به همان مقدار مهم است که جایی که میروید نظر خودتان را جلب کند. بیشتر مقاصد نوعی پارک تفریحی یا جاذبه های مناسب خانواده دارند.

پروازهای طولانی برای بچه ها دشوار هستند. پس عاقلانه است که مقصدی را انتخاب کنید که پرواز های مستقیم دارد. من هتلهایی را انتخاب میکنم که در مرکز شهر واقه شده اند و/یا به جاذبه های شهر نزدیک هستند، تا نیاز به تاکسی یا وسایل نقلیه عمومی را کاهش دهد.

 کابانا تراول 88610002

پاداش ها و سورپرایزها همیشه ایده خوبی هستند

هدیه های کوچک همراه خود ببرید تا کودکانتان را بخاطر رفتار خوبشان تشویق کنید. وقتی در یک پرواز طولانی یا قطار هستید، به کودکانتان هدیه های کوچکی مثل ماشین اسباب بازی، پازل، یا کتابهای نقاشی بدهید. نه تنها این رفتار خوبشان را تقویت میکند، بلکه آنها را سرگرم میکند.

کابانا تراول 88610002

 آرام باشید

اگر یک توصیه باشد که بخواهم به تمام خانواده های در حال مسافرت بدهم، آن اینست: آرام باشید!

تلاش نکنید که همانطور که قبل از بچه داشتن سفر میکردید سفر کنید. الان همه چیز متفاوت است. پس نخواهید که فعالیتهای بسیاری در را در یک روز بگنجانید. فعالیت یا ماجراجویی طولانیتان را در اول صبح  بگذارید که همه پرانرژی و سرحال هستند. بعد آن کمی زمان آرام را در هتل بگذرانید قبل از آنکه روباره به گردش بپردازید.

لذت بخشترین تجربه های مسافرتی که ما داشتیم انهایی بودند که انتظارات مقبولی برای گذراندن هر روزمان قرار میدادیم. یادتان باشد: مسافرت باید به خوشی و تقریح باشد، پس آنرا لذت بخش کنید!

مسافرت خانوادگی نیازی نیست تجربه اعصاب خردکنی باشد که حتما بخواهید آنرا تا زمانی که بچه ها بزرگتر میشوند به تعویق  بیندازید. این نیازمند اندکی برنامه ریزی بیشتر و سازگار کردن موقعیتهایتان می باشد، ولی شما از تلاش بیشترتان راضی خواهید بود وقتی تاثیر مثبت مسافرت بر کودکانتان ... و خودتان را ببینید.