اخبار

دیدنی های روسیه

517  تعداد بازدید  |   3/7/2017 5:20:56 PM

روسیه کشوری است که در آن واحد اعجاب آور و نفس گیر است. وینسون چرپیل آنرا به این شکل توصیف کرده است: معمایی که در میان رمز و راز ها درون یک ابهام پیچیده شده است. بنظر توصیف درستی است، چراکه از دیدن زیبایی های این کشور بقدری حیرت زده خواهید شد که کشف کردن راز و رمز جزئیات آن دشوار خواهد بود.

آنجا از هر نظر دیدنی است، جایی که  عظمت مدرن آن با زمین های وسیع و یخ های سیبری یکجا شده است. جایی که یادبودهای دوران کمونیسم پیش زمینه ای برای فرهنگ مدرن شهری امروز آن شده است. جایی که همه چیز، به شیوه روسی ویژه خود کار میکند.

غرب این کشور بیشترین توریست ها را به خود میبیند. دلیلش وجود دو شهر بی نظیر سنت پترزبورگ و مسکو میباشد. مسکو قلب تپنده روسیه جدید است، جایی که آسیا و اروپا با هم درمی آمیزند تا کلان شهری بزرگ و اسرار آمیز بسازند. علاوه بر آن، سنت پترزبورگ با کاخها، کلیساها و راه آب های بی نظیرش بزرگترین و اروپایی ترین شهر روسیه است و با این وجود، همچنان شخصیتی پیچیده و منحصر بفرد دارد.

گشت و گذار در این دو شهر اصلی بسیار توصیه میشود. حلقه طلایی، تعدادی از شهرک های باستانی در شمال مسکو، معماری متعلق به زمان خود را به زیباترین شکل نمایان میکند. این محل از مسکو براحتی قابل دسترس است.

جاهایی که در روسیه باید ببینید:

تئاتر بلشوی

این محل بطور مرتب اجراهای اپرا برگزار میکند و در عین حال، خانه رقص باله است، در بهترین و خیره کننده ترین شکل آن.

 

کاخ کسدرین

واقه در 16 مایلی سنت پترزبورگ، این کاخ اقامتگاه تابستانی تزارهای بسیاری از دوران قدیم بود. آنجا بیشتر از همه بخاطر اتاق کهربا معروف است- اتاقی کهربایی با آیینه ها و وسایل طلا، که توسط نازی ها تخریب شد و بعد از آن بازسازی شد.

شبهای سفید را تجربه کنید

اگر در میانه تابستان در سن پترزبورگ هستید، بهتر است از خوابیدن زیاد صرف نظر کنید. بخاطر موقعیت شمالی اش، شهر بمدت 3 هفته روز 24 ساعته را تجربه میکند (از اواسط ماه june) زمانی که خیابانها و روزخانه هایش همیشه بیدار و درحال فعالیت هستند.

 

 

به اسکی بروید

در غرب کوههای قفقاز، راهی معروف به راه سرخ با 25 کیلومتر درازا، این محل را تبدیل به آهنربایی برای اسکی بازها و اسنو بورد کارها تبدیل کرده است. در قسمتهای دیگر کشور، شهرهایی هستند که پتانسیل یک مسافرت اسکی بیادماندنی را دارند و سوچی، خانه المپیکهای زمستانی در سال 2014، تنوع عظیمی از مسیرهای اسکی را برای اسکی بازان با هر سطحی از توانایی فراهم می آورد.

 

میدان سرخ

میدان سرخ با مجموعه ای از مشهور ترین بناهای روسیه پوشیده شده است. کرملین، کلیسای سنت باستیل و پاساژ GUM. این محل عمومی پر عظمت در دوران شوروی برای تجارتهای محدود استفاده میشد و در حال حاضر یکی از اصلی ترین جاذبه های گردشگری بشمار میرود. مرکز تجاری GUM  یک مرکز خرید لوکس است که نماد سرمایه داری جدید این کشور است. در تضاد با آن، در غرب میدان سرخ مقبره لنین قرار گرفته است.

دریاچه بایکال

پرعمق ترین دریاچه  جهان در عین حال یکی از زلال ترین ها نیز است و سفر به بخشی، یا تمام طول این رودخانه 2000کیلومتری دیداری روح افزا با طبیعت بکر این محل به شما هدیه میدهد. ماههای تابستان بهترین زمان برای دیدن بازدید آنجا هستند.

آرامگاه لنین

پیکر مومیایی شده رهبر انقلاب ولادیمیر لنین تقریبا از زمان مرگش در سال 1924 در معرض عموم قرار دارد. دیدن پیکر همیشه مرطوب نگه داشته شده- هنوز داخل کت و شلواری تیره- تجربه ای عجیب است، اما چیزی نیست که بسادگی فراموش شود.

مونت البروس

مونت البروس بلندترین رشته کوه در قفقاز و البته اروپاست. با ارتفاع 5642 متری اش، این محل بهشتی برای دوستداران کوهنوردی و صخره نوردی فراهم آورده است، تا تمامی قاره را از زاویه ای دیگر ببینند.

 

کانالهای آبی سنت پترزبورگ

بزرگی و شکوه شهر سنت پترزبورگ پتانسیل عجیبی برای از خود بیخود کردن گردشگران جدید دارد، و راهی عالی برای ستودن معماری مرکز شهر از طریق سفر بر روی کشتی های تفریحی به قلب آنجا وجود دارد.

 

موزه همیرتژ

خانه بیش سه میلیون اثر هنری و سازه های متنوع، این موزه در سنت پترزبورگ یکی از پربازدید ترین موزه های کره زمین است. تاریخ بعضی اثار این کلکسیون که نقاشی هایی از غرب اروپا هستند که توسط ملکه کاترین خریداری شده اند، به سال 1764 برمی گردد.

 

کرملین

بعضی از بازدید کننده ها از اینکه به کرملین دسترسی وجود دارد شگفت زده میشوند. در واقع آنجا باندازه ای که بازدید چند باره را تضمین کند. از معروف ترین جاذبه های آن موزه ارمری است ، جایی که ابهت و زیبایی دوران امپراطوری در آن جلوه گر است.

 

ولگوگراد

اینجا که در زمان اتحاد شوروی استالینگراد خوانده میشد، افتخار (!) این را دارد که محل یکی از نبردهای جنگ جهانی دوم باشد. شهر بخاطر جنگ مقداری افت کرد، اما بازسازی شد تا مقصدی جذاب برای تاریخ دوستان باشد.

کاخ یاساپو

بدون شک با دیدن دکوراسیون رویایی کاخ یاساپو انگشت به دهان خواهید ماند! اتاقهای آن با لوازم گرانقیمت و سبک قرن نوزدهم تزیین شده است. آنجا شامل یک مینی-تئاتر هم هست.

 

پرواز بدون جاذبه زمین

آیا تابحال علاقمند به تجربه بی وزنی بوده اید؟ در استار سیتی، بخشی از  مرکز تقریحی یوری گاگارین (مسکو) این تجربه فوق العاده را امتحان کنید. مهمانان در یک هواپیمای باری که تا ارتفاع 6000 متری پرواز میکند سوار میشوند، تا جایی که صعود هواپیما با شیبی تند به مسافران اجازه معلق شدن در هوا را میدهد. قیمت آن ارزان نیست، اما حقیقتا یک فعالیت توریستی معمولی هم برایتان نخواهد بود.