اخبار

مـاجـراجـویی در پـایتــخت پــرو

987  تعداد بازدید  |   3/16/2016 3:44:48 PM

72 ساعت ماجراجویی و گشــت و گــذار در قـلب تـاریـخی " لــیـما "


  • لـیما شهری با تاریخ بیش از هزار سال است. هر گوشه شهر را که نگاه می کنی معماری و تاریخ سنتی این سرزمین رخ نمایی می کند.هنگامی که صحبت از شهرهای بزرگ آمریکای جنوبی می شود ، غالبا لـیما نادیده گرفته می شود. اما پایتخت پـرو با هزاران سال سابقه تاریخی و فرهنگی برای توریست ها جذابیت های ویژه ای دارد.

 " پلازا دو آرماس " که به عنوان شهردار پلازا هم معروف است. در حقیقت قلب تاریخی لیما محسوب می شود. نقطه ای که در سال 1535 فرانسیسکو پیزار بنای شهر لیما را بنیان گذاشت. امروز یک میدان تاریخی است و مهمترین ساختمان های لیما آن را احاطه کرده اند. کاخ رسمی در سمت شمـالی میدان قرار دارد و اگر در وقت ناهار به این نقطه برسید. می توانید تغییر گـارد کاخ را مشاهده کنید. در قسمت جنوب شرقی محل استراحت پیزارو رخ نمایی میکند. اگر به دنبال عکاسی هستید بهتر است نمای کاخ شهرداری و قصر آرک بیشاپ را از دست ندهید.

 

 

 

 

 

  •  چــگونه برویم ؟ شما برای ورود به پرو نیاز به ویـزا دارید اما ار آنجایی که کشور پرو در ایران سفارت ندارد، باید به نزدیکترین سفارتخانه این کشور واقع در تـرکیه ، قطر یا کویت مراجعه کنید. برای درخواست ویزای توریستی به پرو باید پاسپورت با اعتبار حداقل شش ماه ، 2 قطعه عکس رنگی ، دعوتنامه از پرو و یا برگه رزرو هتل  و بلیت هواپیما ، نامه تمکن مالی و گردش حساب را همـراه داشته باشید. در حال حاضر پرواز مستقیمی از ایران برای پرو وجود ندارد اما شما میتوانید با استفاده از خطوط هوایی قطر ایرویز - ایرفرانس و کی ال ام خودتان را به پایتخت این کشور برسانید.

 

بهترین مکان اقامت کجاست ؟

از مهمامخانه هایی که توسـط خانواده های بازنشستـه اداره میشوند بگیرید تا هتل های لوکـس بین المللی ، شما در لیما انتخاب های فراوانی برای اقامت دارید البته این را هم فراموش نکنید که در کشور پرو ، شهر لیما امکانات اقامتی مناسب برای میهمانان در آن به وفور فراهم است.

جنب و جوش در شهر : لیما یک شهر پر جنب و جوش و زنده است ، علاوه بر جاذبه های طبیعی فرهنگ و زندگی روزمره آن هم ارزش کاوش دارد. یکی از برجسته ترین نشانه های لیما ، تپه سان کریستو بال است که در شما شرقی شهر قرار دارد. اگر دوست دارید نمای پانورامای زیبایی از شهر ببینید این تپه بهترین مکان است.

 بازار سرخ پـوستان :

بازار مارکوایندو یا بازار سرخ پوستان در خیابان آونیدا لامارینا قرار گرفته است. در این بازار شما می توانید صنایع مختلف دستی سرخ پوستان و همچنین مجموعه های هنری و ... را تهیه کنید . به شما توصیه می کنیم حتما از غرفه های ارائه لباس های پشمی مرغوب ، آثار کنده کاری روی چوپ و جواهرات سرخ پوستی دیدن کنید. بازارهای محلی و روستاهای این منطقه یکی از جاذبه های گردشگری پـرو به حساب می آید. بالن سواری در حوالی این منطقه ماجراجویی خاطره انگیزی را به همراه دارد.